SUMO

Zabawa w „Sumo” to zmagania dwóch zawodników na miękkiej macie. Zawodnicy przebierają się w specjalne, wypełnione  gąbką kostiumy przypominające japońskich zawodników  sumo i toczą ze sobą pojedynek.

Pełne wyposażenie zawodnika składa się z wypełnionego gąbką kostiumu sumo, kasku chroniącego głowę, a także ochronnika na szyję. Zawodnicy rywalizują ze sobą na miękkiej, gąbczastej macie, dzięki czemu nie odczuwają skutków upadku. Rozmiar kostiumów, w które ubrani są zawodnicy zwiększają bardzo ich gabaryty i wagę, a przez to  ograniczają ich ruchliwość i zwinność. Ruchy są wykonywane jakby w zwolnionym tempie, przez co wyglądają bardzo zabawnie.

Wygrywa zawodnik, który powali swojego przeciwnika, bądź wypchnie go poza obszar maty. Podczas walki wszystkie chwyty są dozwolone, natomiast  walka opiera się głównie na siłowaniu na brzuchy, bądź próbie podhaczenia rywala. Atrakcja rozgrywana jest w formie turnieju, gdzie wyłaniany jest najlepszy zawodnik lub toczone są pojedyncze walki dla zabawy, gdzie zwycięstwo  nie jest najważniejsze.

Zabawa sumo, mimo iż toczona jest w ferworze walki, jest bardzo bezpieczną atrakcją, zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Jest to jedna z najzabawniejszych konkurencji w naszej ofercie, która znakomicie sprawdza się na imprezach integracyjnych, wieczorach kawalerskich czy innych spotkaniach towarzyskich.